FERRUCCIO LAVIANI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
 • SUPER DESIGN

  • Rok produkcji: 2015
  • Rodzaj mebla: Pufa
  • Projektant: Ferruccio Laviani
  • Producent: Lema
 • SUPER DESIGN

  • Rok produkcji: 2013
  • Rodzaj mebla: Fotel
  • Projektant: Ferruccio Laviani
  • Producent: Lema
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

FERRUCCIO LAVIANI

Produkty projektanta: Ferruccio Laviani

Urodzony w Cremona w 1960, studiował w Istituto Professionale Internazionale per l'Artigianato Liutario e del Legno di Cremona, które ukończył w 1978. Następnie studiował na Politecnico di Milano na Wydziale Architektury, którą ukończył w 1986 roku, po studiach na kursy prowadzone przez Achille Castiglioni i Marco Zanuso. W tym czasie studiował również w Politecnico di Design di Milano, prywatnej szkole, którą ukończył w 1984 roku. W 1983 dołączył do Studio De Lucchi, zostając wspólnikiem w 1986 i opuszczając firmę w 1991, aby otworzyć własne studio w Mediolanie. /> Pracuje jako architekt w projektowaniu produktów, aranżacji wnętrz, kierownictwie artystycznym i grafice. Od 1991 roku jest dyrektorem artystycznym w firmie Kartell i piastował to stanowisko dla wielu innych firm, w tym Flos, De Padova, Foscarini, Moroso, Society (Limonta) i Emmemobili.
Projektuje przestrzenie i instalacje komercyjne, ale także biura i lokale mieszkalne dla klientów prywatnych i marek takich jak Cassina, Dolce & Gabbana, Dada - Molteni & C., Barovier & Toso, Piper - Heidsieck, Missoni, Citroen, Hansgrohe, Martini e Rossi, Swarovski, Veuve Cliquot, Moët Hennessy, Marazzi Group, La Rinascente, Piombo, Ermenegildo Zegna, Paula Cademartori, Renault, Zuhair Murad, Haworth, Emilio Pucci, Zara, Habitat, Pasticceria Cova i Samsung.
Jej produkty można znaleźć w kolekcjach różnych marek designerskich, m.in. Kartell, Foscarini, Bisazza, Dada – Molteni, Emmemobili, Moroso, UnoPiù, Lema, Poltrona Frau, FontanaArte, Fratelli Boffi, Richard Ginori, Laufen, Londonart , Citco, RagnoMarazzi Group, Memphis, Driade, Panasonic i Pelikan. doświadczenie jako projektant jest często zapraszany do wystąpień na uczelniach, szkołach projektowych, targach i instytucjach promujących kulturę i wzornictwo; Szczególnie ważnym zobowiązaniem w 2018 roku było zaproszenie do wygłoszenia konferencji w College of Design and Innovation Uniwersytetu Tongji w Szanghaju.
W 2008 roku w Mediolanie zorganizowano wystawę jego projektów lamp dla firmy Kartell. Dwie z tych lamp, Bourgie i Take, znajdują się w stałej kolekcji Indianapolis Museum of Art w USA, podczas gdy inne produkty były pokazywane w muzeach i na wystawach na całym świecie. Są to między innymi szafka Good Vibrations zaprojektowana dla Fratelli Boffi, która została zaprezentowana na wystawie „The Shudder of Fraud” w 2018 roku zorganizowanej w Kunsthalle w Monachium, a także pojawiła się w 2019 roku w paryskim muzeum Cité de l’Architecture et du Patrimoine, w ramach wystawy „Le mobilier d'architectes 1960-2020”.
W 2015 roku opracował nową koncepcję muzeum Kartell w Noviglio, aktualizując projekt wnętrz, który stworzył w 1999 roku i który zdobył nagrodę Guggenheim Business & Award w 2000 Culture Award dla najlepszego muzeum biznesu.
W 2017 roku projektował damskie wydarzenia Haute Couture dla Dolce & Gabbana w Laboratori Ansaldo, Teatro alla Scala w Mediolanie i Piazza Pretoria w Palermo.
Na Salone del Mobile 2018 w Mediolanie, retrospektywa „Peep O Rama. The Furniture Show "w teatrze Metropol Dolce & Gabbana świętował wieloletnią współpracę z włoską firmą Emmemobili.
Wystawy, które był kuratorem i zaprojektował, obejmują wystawę z 2001 roku "Design Italiano Hoje: reflexões e projetos", promowaną przez Włoski instytut handlu zagranicznego ICE w Muzeum Rzeźby w San Paolo, a w Brazylii „Abitare Italia” przy Ambasadzie Włoch w Brasilii.Wiosną 2019 roku był kuratorem i autorem projektu „The Art side of Kartell”, dużego wystawa w Appartamento dei Principi w Palazzo Reale w Mediolanie Wystawa Lavianiego upamiętnia 70. rocznicę istnienia firmy w bezprecedensowym podejściu, w którym ewolucja języka sztuki jednocześnie, w lustrzanym odbiciu, opowiada historię ewolucji wzornictwa Kartell.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek