ETTORE SOTTSASS JR

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów

ETTORE SOTTSASS JR

Produkty projektanta: Ettore Sottsass Jr

Ettore Sottsass urodził się w Innsbrucku w 1917 roku. W 1939 ukończył studia architektoniczne na Politechnice w Turynie. Jedna z najbardziej wpływowych i najważniejszych postaci ubiegłego wieku, Architekt i Projektant, była zaangażowana we wszystkie radykalne ruchy lat 70. i 80. XX wieku.
W 1981 roku założył grupę Memphis, grupę, która zmieniła się radykalnie. scenariusz włoskiego i światowego designu. Uhonorowany licznymi międzynarodowymi nagrodami, zdobył Złotego Kompasu w 1959 roku.
Zaprojektował pierwszego laptopa „Valentin” autorstwa Olivetti.
Zmarł w 2007 roku w wieku 90 lat.
Podczas gdy ruch w Memphis w latach 80. przyciągał ogromną uwagę na całym świecie swoją energią i ekstrawagancją, Ettore Sottsass zakładał również dużą firmę konsultingową firmy, którą nazwał Sottsass Associati. Pracownia powstała w 1980 roku i umożliwiła budowę wielkoformatowej architektury i wzornictwa dla dużych międzynarodowych gałęzi przemysłu. Sottsass Associati, głównie pracownia architektoniczna, projektowała również ekskluzywne sklepy i showroomy dla Esprit, identyfikacje dla Alessi, wystawy, wnętrza, elektronikę użytkową w Japonii oraz wszelkiego rodzaju meble. Studio zostało założone na kulturalnym przywództwie Ettore Sottsassa, a pracą kierował talent i energia jego współpracowników. Przez lata współpracownicy często otwierali własne pracownie, młodzi architekci i projektanci, w tym:
Johanna Grawunder, Marco Zanini, Matteo Thun, Aldo Cibic,
Marco Susani, James Irvine, Mike Ryan , Gerry Taylor, Christoph Radl, Mario Milizia i Christopher Redfern.
Sottsass Associati ma obecnie siedzibę w Londynie i Mediolanie i nadal wspiera pracę, filozofię i kulturę studia.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek