ENZO MARI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

ENZO MARI

Produkty projektanta: Enzo Mari

Enzo Mari (Novara, 1932 - Mediolan, 2020). Od czasu studiów w „Accademia delle Belle Arti” w Mediolanie prowadził intensywną działalność artystyczną, z osobistymi i zbiorowymi wystawami w różnych muzeach sztuki współczesnej.
W 1963 został koordynatorem włoskiej grupy "Nuove Tendenze" (Nowe Trendy), opiekując się w 1965r. za wystawę kinetyki optycznej i program artystyczny na „Biennale” w Zagrzebiu.
Uczestniczył w różnych edycjach „Biennale” w Wenecji i „Biennale” w Wenecji. Triennale” w Mediolanie. W tym samym okresie rozpoczął swoją działalność jako projektant, początkowo od osobistych badań, później we współpracy z różnymi firmami z branży graficznej i wydawniczej, produktów przemysłowych i branży wystawienniczej. Praca, która przedstawia jeden z najpopularniejszych włoskich projektów, to ciągłe badania i eksperymenty nad nowymi kształtami i znaczeniami produktów, nawet w przeciwieństwie do tradycyjnej formy wzornictwa przemysłowego.
W 1971 roku Enzo Mari wziął udział w krytycznym przemówieniu na wystawie „Italy: The New Domestic Landscape” w MOMA w Nowym Jorku.
Jego pozycja w sztuce i designie jest udokumentowana w wielu opublikowanych raportach dotyczących jego twórczości oraz w pracach ważnych stowarzyszeń, takich jak „Associazione per il Disegno Industriale”, którego Mari był prezesem w latach 1976-1979. Enzo Mari trzykrotnie został nagrodzony „Compasso d'Oro”. Jego prace i obiekty prezentowane są w różnych muzeach sztuki współczesnej: „Galleria Nazionale d'Arte Moderna” w Rzymie, „Moderna Museet” w Sztokholmie, „Stedelijk Museum” w Amsterdamie, „Kunstmuseum” w Düsseldorfie.
W 1983 roku poświęciła mu ważną wystawę "Centro Studi e Archivio della Comunicazione" Uniwersytetu w Parmie. Enzo Mari podarował temu archiwum 8500 swoich rysunków i opracowań.
Ostatnio jego działalność obejmuje badania i planowanie projektów miejskich (Mediolan, projekt dla „Piazza del Duomo) oraz nauczanie, prowadzenie konferencji i wykładów we Włoszech i za granicą. Między innymi prowadził kursy w „Istituto of Storia dell'Arte” na Uniwersytecie w Parmie oraz na Wydziale Architektury Politechniki w Mediolanie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek