ENRICO AZZIMONTI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


ENRICO AZZIMONTI

Produkty projektanta: Enrico Azzimonti

Enrico Azzimonti urodził się w 1966 roku i studiował na Politechnice Mediolańskiej, gdzie w 1993 roku otrzymaliśmy dyplom z architektury. W 1994 roku otworzył swoje biuro projektowe, które zajmuje się również planowaniem architektonicznym i wzornictwem przemysłowym. W 1995 roku ukończył studia magisterskie z projektowania i zarządzania na Politechnice w Mediolanie i zaczął angażować się i eksperymentować w dziedzinie projektowania przemysłowego, w tym planowania architektonicznego. Od 1998 roku współpracuje z katalońskim projektantem Jordi Pig, którego poznał na Letniej Sesji Hella Jongerius w Domus Academy w Mediolanie. Jego prace były pokazywane na międzynarodowych konkursach i wystawach (Young and Design, Folding Chair Competition, JVC New Generation Camera, Safety Frame Dainese, Surviving Fuorisalone, Food Design Guzzini, Opos, 100% Design, Salone Satellite of Milan, Biennale Internazionale Saint- Etienne , Salone Nude z Walencji, Nowy włoski design na Triennale w Mediolanie, Płytki ceramiczne z Włoch Milano-Bologna), były komentowane przez prasę we Włoszech i za granicą i zostały wybrane do trzech edycji International Design Yearbook oraz do Adi Design Index 2007. Niektóre z jego prac znajdują się w stałej kolekcji Museau de les Arts Décoratives w Barcelonie. Prowadził warsztaty na niektórych włoskich uniwersytetach, takich jak IUAV w Wenecji, IUAV w San Marino, La Sapienza w Rzymie czy Istituto Marangoni w Mediolanie. Od 2006 roku prowadzi działalność edukacyjną Europejskiego Instytutu Designu w Mediolanie, gdzie wraz ze swoimi studentami opracowuje plany testowe dla GreenCross oraz takich firm jak Campingaz, Coleman, Tecnoargilla, TVS. Wśród jego klientów: TVS, Lavazza, Fratelli Guzzini, Pavoni Italia, Coop, Jvc, Diamantini & Domeniconi, Bilumen, Risoli, Demolli.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek