EMMANUEL BABLED

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

EMMANUEL BABLED

Produkty projektanta: Emmanuel Babled

Emmanuel Babled urodził się we Francji w 1967 roku. Studiował wzornictwo przemysłowe w Europejskim Instytucie Wzornictwa w Mediolanie, które ukończył w 1989 roku. W 1992 roku założył własne niezależne studio projektowe.
Od tego czasu Babled opracował szeroką gamę szkła i zastawy stołowej, zarówno unikalne, jak i limitowane edycje do samodzielnej produkcji oraz dla prestiżowych producentów, takich jak Venini, Baccarat, Rosenthal i Covo. Prace te znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych na całym świecie.
Równolegle projektował także produkty przemysłowe, meble i oświetlenie. Klientami są Felice Rossi, Vistosi, Kundalini, Viceversa, Giannini, Dupont de Nemours, Crea Diffusion, Oluce, Gedy, Superego, Outlook Zelco, I+I, Idée Co. Ltd, Laurent Perrier, Holt Renfrew, IandI, KAI, Macef , Plust-Europlast i Waterford Crystal.
Podejście projektowe Emmanuela Bableda opiera się na założeniu, że dobry projekt rodzi się poprzez bezpośredni kontakt i fizyczną obecność w jego obszarze produkcyjnym. Obserwowanie materiałów i technik w ich autentycznym otoczeniu, poznawanie miejsc i warunków społecznych stało się ważną częścią jego metody pracy. Umiejętności terytorialne i czynnik ludzki to elementy decydujące o wyniku.
Babled od wielu lat pracuje ze szkłem na Murano, co jest długą i owocną współpracą. Pracuje z marmurem w Carrarze i dywanami w północnych Indiach i Nepalu oraz bada różne rodzaje umiejętności terytorialnych.
Oddalając się od celebrowania tradycji, bardziej interesuje go kwestionowanie tradycyjnych metod w celu uzyskania innowacyjnych i znaczących wyników. W swoich pracach zawsze łączy historyczną wiedzę rzemieślniczą z skomputeryzowanym procesem i oryginalną kompozycją.
Babled umożliwia procesowi produkcyjnemu nadanie przedmiotom części ich tożsamości, jednocześnie projektując przedmioty produkowane masowo.
W 2010 roku Studio Emmanuel Babled po wielu latach spędzonych w Mediolanie przeniosło się do Amsterdamu. Pracownia kontynuuje swoją działalność w zakresie projektowania produktu, projektowania wnętrz, projektowania graficznego oraz art direction.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek