ELIO MARTINELLI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


ELIO MARTINELLI

Produkty projektanta: Elio Martinelli

Elio Martinelli urodził się w Lukce w 1922/2004.
Uczęszcza do szkoły zawodowej, a następnie absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Florencji jako scenograf; Z biegiem lat wkłada swój wkład, dzięki swojej kreatywności, w rozwój swojego ojca, firmy Plinio, w sektorze oświetleniowym. Po kilku latach i kilku doświadczeniach w branży scenograficznej, rozpoczyna własną działalność gospodarczą w swoim biurze zlokalizowanym w centrum starego miasta Lucca.
Początkowo zajmuje się projektowaniem wnętrz oraz wyposażeniem sklepów, restauracji, hoteli i pubów. Ze względu na konieczność wykonania planów samodzielnie rysuje i wykonuje urządzenia oświetleniowe. Jesteśmy w latach 50-tych, rusza produkcja i ukazuje się pierwszy katalog. W tych latach Elio Martinelli podkreśla swoją prostą i rygorystyczną inspirację, dając silny impuls swojej firmie, która staje się punktem odniesienia dla włoskiego designu w branży oświetleniowej. Elio Martinelli jest dobrze znany we Włoszech i za granicą i rozpoczyna współpracę z wybitnymi projektantami tego sektora, zdobywając nagrody i wyróżnienia.
W 1996 roku, za jego kierownictwa, firma uczestniczy w pierwszej edycji Eurodomusa na zaproszenie architekta Gio 'Ponti, a następnie jest obecna w edycjach 1968, 1970 i 1972. Jest również obecny na 14. i 15. edycji Triennale w Mediolanie w 1973 r. oraz na wszystkich kolejnych edycjach Targów w Mediolanie, Intela, a teraz Euroluce. Elio Martinelli zawsze inspirował się prostotą, geometrią i naturą rozpatrywaną z jej różnych form. Crescendo intuicji z wykorzystaniem nowych materiałów, takich jak metakrylan, który od początku produkcji i projektowania był testowany różnymi metodami.
Poszukiwanie nowych pomysłów, nowych
technologii i systemów produkcyjnych, z uwzględnieniem również ciągłej ewolucji źródeł światła. Wynikiem tych testów są bardzo różne lampy, takie jak Foglia, Bolle, Flex, Serpente, Cobra, Nuvole vagabonde, Biconica i zabawne kreacje, takie jak niektóre modele Martinelli Luce, takie jak Rondini, Cavallo Pazzo, Geronimo i wiele innych.
Wskazujemy na wprowadzenie niektórych modeli z kolekcji Martinelli Luce dla wybitnych muzeów i obecnych w kilku publikacjach i wystawach z tego sektora.
Niedawno, wraz z wprowadzeniem nowych źródeł światła, Elio Martinelli przenosi wzornictwo w kierunku bardziej technicznego sektora: w wyniku tego powstają systemy i urządzenia oświetleniowe o dużych wymiarach, różnej typologii, a także dopasowane, zaprojektowane z szerokim miejsca i nowe potrzeby.
Elio Martinelli jest niestrudzony, codziennie spędza w swojej firmie aż do śmierci w 2004 roku; ale nawet teraz, czterdzieści lat później, niektóre z zaprojektowanych przez niego lamp, takie jak Cobra, Bolla, Semisfera i wiele innych, nadal przekazują ten pierwotny impuls projektowy, nawet jeśli w obecnym kontekście, który jest tak inny.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek