ELENA TREVISAN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rok produkcji: 2019
  • Rodzaj lampy: Lampa wisząca
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Elena Trevisan
  • Producent: Olev
  • Materiał: Szkło
  • Materiał: Płyta
  • Materiał: Metal
  • Materiał: Szkło opalowe
  • Materiał: Metal perforowany
  • Kraj pochodzenia: Włochy
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

ELENA TREVISAN

Produkty projektanta: Elena Trevisan

Kształty, kreatywność, pomysłowe eksperymenty i tkaniny zawsze były częścią życia Eleny Trevisan. Ponieważ dorastała w środowisku artystycznym, nie było zaskoczeniem, gdy zdecydowała się studiować architekturę. Design i architektura były jej nieustanną obsesją i pasją: miała zaledwie 6 lat, kiedy zakochała się w fotelu bujanym zaprojektowanym przez Franco Albini.
Elena inspiruje się podróżami, obserwacją współczesnej architektury i badaniem, w jaki sposób artyści rozwijają niekonwencjonalne podejście do materiałów. Jej prace cechuje silne poczucie czystej formy połączone z niekończącą się ciekawością technik produkcyjnych i rękodzieła. Podchodząc do twórczości w sposób interdyscyplinarny, zamienia swoje projekty w obiekty architektoniczne przesiąknięte sztuką wizualną i graficzną.
Prototypowanie i produkcja to kluczowe etapy jej procesu projektowania. To dzięki bliskiej interakcji z rzemieślnikami Elena kończy swoją estetykę i wizję oraz osiąga doskonały wyraz idei przyświecającej projektowi.
Jej proces projektowy opiera się w dużej mierze na komponowaniu kontrastów: starego i nowego, otwartego i zamkniętego, lekkiego i ciężkiego, figuratywnego i niefiguratywnego. Lubi eksplorować przestrzenie i widzieć, jak spotykają się formy i materiały.
Wykazuje dużą dbałość o szczegóły, aby wzbudzić emocje i zainspirować ich umysły, ponieważ jak mówi: „Kiedy projekt pobudza wyobraźnię obserwatora, to sprawia, że ​​obserwator patrzy na projekt dwa razy”. Elena Trevisan żyje i pracuje w Wenecji.Jest laureatką wielu międzynarodowych nagród, w tym Red Dot Design Award i INDUSTART International Industrial Design Award.Jej projekty były wystawiane w Singapurze, Riihimaki (Finlandia), La Granja (Hiszpania), Marinha Grande (Portugalia) i Murano (Włochy).

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek