DANIEL LIBESKIND

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • Rodzaj lampy: Lampa wisząca
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Daniel Libeskind
  • Producent: Slamp
  • Materiał: Materiał kompozytowy
  • Materiał: Cristalflex®
  • Kraj pochodzenia: Włochy
  • Cena: Cena od 3019.00 EUR
  • Rok produkcji: 2015
  • Rodzaj mebla: Fotel
  • Projektant: Daniel Libeskind
  • Producent: Moroso
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

DANIEL LIBESKIND

Produkty projektanta: Daniel Libeskind

Daniel Libeskind jest założycielem i głównym architektem Studio Libeskind od 1989 roku. Daniel Libeskind, międzynarodowa postać w architekturze i projektowaniu urbanistycznym, znany jest z umiejętności przywoływania pamięci kulturowej w budynkach. Poinformowany przez swoje głębokie zaangażowanie w muzykę, filozofię, literaturę i poezję, pan Libeskind dąży do tworzenia architektury, która jest rezonansowa, wyjątkowa i zrównoważona.
Urodzony w Łodzi, Polska, w 1946, pan Libeskind wyemigrował do Stanów Zjednoczonych jako nastolatek i zamieszkał z rodziną na Bronksie. Otrzymał stypendium American-Israel Cultural Foundation i występował jako muzyczny wirtuoz, zanim ostatecznie porzucił muzykę, by studiować architekturę. Dyplom zawodowy z architektury otrzymał od Cooper Union for the Advancement of Science and Art w 1970 roku oraz studia podyplomowe z historii i teorii architektury w School of Comparative Studies na University of Essex w Anglii w 1972 roku.
W 1989 Libeskind wygrał międzynarodowy konkurs na budowę Muzeum Żydowskiego w Berlinie. Przeniósł swoją młodą rodzinę do Berlina i poświęcił ponad dekadę na ukończenie tego przełomowego projektu. Następnie pojawiła się seria wpływowych komisji muzealnych, w tym Felix Nussbaum Haus w Osnabrück; Imperial War Museum North, Manchester; Muzeum Sztuki w Denver; Współczesne Muzeum Żydowskie, San Francisco; Duńskie Muzeum Żydowskie, Kopenhaga; Królewskie Muzeum Ontario, Toronto; oraz Muzeum Historii Wojskowości w Dreźnie.
W 2003 roku Studio Libeskind wygrało kolejny historyczny konkurs - na stworzenie master planu przebudowy World Trade Center na Dolnym Manhattanie. Oprócz strzelistej iglicy o wysokości 1776 stóp, projekt Libeskind zaproponował złożony program, który obejmował pomnik, podziemne muzeum, integrację ściany mułowej, specjalny węzeł tranzytowy i cztery wieże biurowe. Ten plan jest obecnie realizowany.
Po przeprowadzce do Nowego Jorku Studio Libeskind szybko zaangażowało się w projektowanie i rozwój wielu centrów handlowych, takich jak Westside w Bernie, Crystals w City Center w Las Vegas i Ko-Bogen w Düsseldorfie, a także wieżowce mieszkalne w Busan, Singapurze, Warszawie, Toronto, Manili i Sao Paulo.
Jako główny architekt w Studio Libeskind, pan Libeskind wypowiada się obszernie na temat sztuki architektonicznej na uniwersytetach i na wyżynach zawodowych. Jego architektura i idee były przedmiotem wielu artykułów i wystaw, wpływających na dziedzinę architektury oraz rozwój miast i kultury.
Pan Libeskind mieszka w Nowym Jorku wraz z żoną i partnerką biznesową Niną Libeskind. Jest licencjonowanym architektem w stanie Nowy Jork.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek