CHRISTIAN LUDWIG ATTERSEE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

CHRISTIAN LUDWIG ATTERSEE

Produkty projektanta: Christian Ludwig Attersee

Christian Ludwig Attersee urodził się w 1940 roku w Pressburgu. Swoją młodość spędził w Aschach / Donau, w Linzu iw pobliżu Attersee. Jako żeglarz zaczął używać nazwy jeziora jako pseudonimu „Attersee”.
W 1951 rozpoczął pracę artystyczną od pisania powieści i piosenek oraz projektowania scenografii. 1957 rozpoczął studia scenograficzne na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu, 1959 rozszerzył edukację o peinture, dyplom 1963.
W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych malarz tworzył cykle, m.in.: „Österreichführer für außerirdische Wesen” i „Segelsport”, „Servierlust und Serviettenallerlei”, „Tribstör und Schwarzbesamung”, gdzie Attersee zajmuje się jedzeniem, urodą, kosmetykami i rzeczami naszego codziennego życia.
Christian Ludwig Attersee pracuje nie tylko jako malarz, ale także jako muzyk, scenarzysta, projektant, produkuje filmy i nadal projektuje sceny.
Można powiedzieć, że peinture było najważniejszym medium dla artysty ostatnich piętnastu lat. Najbardziej charakterystycznym środkiem wyrazu jest pomysłowa i odkrywcza kompozycja różnych form. W niektórych obrazach jego kolory spływają nawet z płótna na ramę.
Christian Ludwig Attersee brał udział w Documenta 1977 i Biennale w Wenecji 1984. Retrospektywy jego prac można było oglądać w: Museum des 20. Jahrhunderts, Wien; Stedelijk Van Abbemuseum, Eindhoven; Museum für zeitgenössische Kunst, Belgrad; Künstlerhaus Wien; Kunstsammlung Nordrhein Westfalen, Düsseldorf; Muzeum Stedelijk w Amsterdamie.
Od 1990 roku Christian Ludwig Attersee wykłada malarstwo, animację i tapisserie na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu.
Pracuje i mieszka w St. Martin (Burgenland) w Wiedniu oraz w Semmering.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek