BERNARD-ALBIN GRAS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 25 - 44 z 44 elementów
Pokazuje 25 - 44 z 44 elementów

BERNARD-ALBIN GRAS

Produkty projektanta: Bernard-Albin Gras

Bernard-Albin Gras urodził się jako syn rysownika i gospodyni domowej w małym miasteczku Saint-Raphaël we Francji. W latach dwudziestych stał się niestrudzonym inżynierem i wynalazcą z pasją do poprawy warunków pracy zwykłych robotników.
Płodny w swojej pracy Gras zarejestrował dziesiątki patentów, w tym jeden na Lampe Gras w 1921 roku. Niewiele z mobilnych rozwiązań oświetleniowych istniało wtedy, a te, które prawdopodobnie zszokowały każdego, kto próbował je przenieść. Gras szukał lampy, która będzie rzucać światło dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, z odbłyśnikami i wspornikami do każdego zadania.
Chcąc znaleźć jedno rozwiązanie, opracował trzy: lampę zaciskową, którą można przenieść ze stołu warsztatowego do maszyny, lampę wysuwaną, która może podążać za użytkownikiem oraz lampę obrotową, którą można precyzyjnie ustawić nad stołem . Wszystkie wyposażone są w innowacyjny system kulek bakelitowych i sprężynową konstrukcję ramienia, która zapewnia elastyczne pozycjonowanie — oba te elementy znacznie wyprzedzają swój czas.
Jego lampy szybko trafiły do ​​warsztatów mechanicznych, laboratoriów badawczych, pracowni projektowych i sal operacyjnych. Architekt Le Corbusier wykorzystywał ten projekt nawet do własnych projektów, ponieważ zetknął się ze swoją ideologią doskonałego przedmiotu-narzędzia: formy zredukowanej do czystej funkcji, wolnej od zbędnych ornamentów. Poprowadził falę innych wczesnych użytkowników, w tym Eileen Gray, Roberta Mallet-Stevensa i Man Raya.
Lampe Gras jest dziełem definiującym jego producenta, z bezśrubową, bezspawową konstrukcją przegubową, która jest tak samo funkcjonalna i atrakcyjna dzisiaj. jak we wczesnych latach.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek