BERNARD SCHOTTLANDER

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

BERNARD SCHOTTLANDER

Produkty projektanta: Bernard Schottlander

Bernard Schottlander urodził się w Moguncji w Niemczech w 1924 r. i przeniósł się do Anglii w 1939 r. Po służbie w armii brytyjskiej w Indiach uczył się spawać i uczęszczał na kurs rzeźby w Leeds College of Art, a następnie – dzięki stypendium - w Anglo-Francu Arts Centre w St John's Wood. Bernard Schottlander określił się jako projektant wnętrz i rzeźbiarz zewnętrzny. Po kilku udanych latach jako projektant przemysłowy Bernard Schottlander postanowił skoncentrować się na rzeźbie. Pod koniec lat pięćdziesiątych założył warsztat w północnym Londynie, gdzie przez wiele lat umiejętnie pomagał mu George Nash. Od 1965 wykładał metaloplastykę w St Martins School of Art. W tym samym roku wziął udział w wystawie zbiorowej Six Artists w Instytucie Sztuki Współczesnej w Londynie, a rok później (1966) miał swoją pierwszą indywidualną wystawę w Hamilton Galleries w Londynie. Wielbiciel Alexandra Caldera, w 1951 Schottlander stworzył serię lamp ≤Mantis≥. Ruch jest nieodłącznym elementem całej twórczości Schottlandera: artysta, inżynier i w dużym stopniu entuzjasta majsterkowania opracował sprytny system przeciwwag połączonych z serią mocnych i elastycznych metalowych prętów. Klosz jest również wyjątkowy w swoim rodzaju. Niczym akrobata zawieszony w powietrzu, jest wykonany z aluminium przy użyciu technik wirowania i pogoni, które są częścią inwentarza umiejętności metalowca, ale na które zwrócił on swoje rzeźbiarskie oko, aby stworzyć spiralny ruch, w którym przeciwstawiają się symetryczność i asymetryczność. Jego światła, z ich wieczną grą między równowagą a brakiem równowagi, ujawniają niektóre sekrety tego, co rozumiemy przez „naprawione” i „puste”. I podobnie jak telefony komórkowe jego idola, wydają się przeczyć prawom grawitacji. Istotna poezja obiektu jest zaproszeniem do wejścia w świat marzeń o najbardziej sensownie wyważonej elegancji.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek