ALESSANDRO PEDRETTI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


ALESSANDRO PEDRETTI

Produkty projektanta: Alessandro Pedretti

Urodził się w 1966 w Mediolanie, gdzie ukończył studia architektoniczne.
Zdobył pierwszą nagrodę w "Osram New Light International Competition" w 1992 roku za projekt innowacyjnego, energooszczędnego i zrównoważonego urządzenia oświetleniowego.
Od 1993 do 1997 mieszkał i pracował w Paryżu.
Rozpoczął projektowanie produktów w 1995 roku z zakresu wyposażenia, biur, przestrzeni miejskich dla firm włoskich i międzynarodowych, m.in. Abet Laminati, Emmemobili, Ferro, Meritalia, Modo.
Specjalizuje się w projektowaniu oświetlenia, opracowując i realizując projekty dla publicznych i prywatnych korporacji, hoteli, sklepów detalicznych, muzeów, w tym szybkiego oświetlenia LAM Brescia oraz projektowania wnętrz i oświetlenia na 20-lecie Muzeum Stulecia w Mediolanie, oficjalnie otwarty w 2010 roku.
Projektuje wielokrotnie nagradzane produkty, nominowane również do nagród Macef, IF Gute Form, Adi Index - Selezione Compasso d'Oro. Jego produkty prezentowane są na światowej wystawie objazdowej „The new Italian Design”.
Jako partner Studio Rota od 1998 roku projektuje i podpisuje projekty architektoniczne i wnętrzarskie, aranżacje publicznych i prywatnych obiektów handlowych i wystawienniczych we Włoszech i za granicą, a także na pokazach sztuki, designu i mody.
Jego współpraca z Artemide rozpoczęła się w 2000 roku od produktów zewnętrznych (Emporium, Oriente, Disc, Stone light, Ciclope, Cefiso, Ippolito), produktów do wnętrz (Vulcania, Tracia, Filippi, Calenda) oraz produktów badawczych (Also - Sextans) . Opracował scenariusze i urządzenia oświetleniowe wspólnie z działem R&D Artemide, dedykowanym specjalnym innowacyjnym projektom dla przestrzeni architektonicznych i miejskich.
W latach 2005 i 2006 zaprojektował scenografię do „Gwiezdnych wojen” oraz do „W poszukiwaniu…” na triennale w Mediolanie.
Konsultant hurtowni, galerii i instytucji projektowych w zakresie badań, waloryzacji i ekspozycji produktów wzorniczych w siedzibach instytucji i muzeów sztuki lub wzornictwa na całym świecie.
Został mianowany doradcą naukowym Muzeum Nowego Wzornictwa w Mediolanie.
Był profesorem NABA i na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w Mediolanie oraz profesorem wizytującym w IUAV w Wenecji, w Akademii Domus i IULM w Mediolanie; jego projekty lub interwencje są publikowane w znanych czasopismach architektonicznych i projektowych na całym świecie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek