ALAIN RICHARD

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rok produkcji: 1953
  • Rodzaj lampy: Lampa ścienna
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Alain Richard
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

ALAIN RICHARD

Produkty projektanta: Alain Richard

Urodzony w 1926 roku w Bretanii Alain Richard mógł zostać marynarzem, ale jego wczesne umiejętności prowadzą go między malarstwem a architekturą do Narodowej Szkoły Sztuk Dekoracyjnych w Paryżu. Pod kierownictwem René Gabriela, symbolicznej postaci estetyki renowacji i duchowego ojca nowej generacji projektantów wnętrz, został majorem swojego awansu do Pierre'a Guariche'a, aby natychmiast dołączyć do agencji swojego mistrza. Jednak przedwczesna śmierć tego ostatniego skłoniła go do założenia w 1952 r. własnej agencji wraz z żoną Jacqueline Iribe, tkaczką i specjalistką od kolorów, z którą pracował przez całe życie.
Od tego czasu miał wyjątkową karierę tworząc Groupe 4 dla Charrona, jedną z najbardziej wpływowych swoich czasów, biorąc udział w najważniejszych francuskich i międzynarodowych wystawach oraz zbierając m.in. sukcesy edycji dla telewizji mobilier lub dla Warsztatów Pierre Disderota. Przepływ zamówień publicznych, w tym dla National Furniture, który jest jednym z najbardziej pożądanych współpracowników, dla ambasad lub dla pociągu. Zostaje specjalistą od wnętrz muzealnych. Zaopiekował się ponad dwudziestoma we Francji i na całym świecie. Ten ogromny sukces skłonił go do założenia w 1971 roku agencji Alain Richard SA, która miała realizować te duże projekty. Jest jedną z wiodących agencji graficznych we Francji i zatrudnia do 40 osób.
Alain Richard jest bez wątpienia najbardziej eleganckim francuskim projektantem wnętrz swojego pokolenia. Podnosząc rygor do najwyższego punktu, narzuca się pośród najbardziej modernistycznych i najbardziej radykalnych. Jej minimalistyczny styl, pozbawiony zbędnych ozdób, tworzy proste kształty idealnie proporcjonalne do obsługi doskonałej funkcjonalności. Ta radykalna i skrupulatna etyka formy w każdym szczególe służy bezkompromisowej elegancji, która wznosi estetykę do poziomu wartości moralnej.
Ten talent i jego sukces oferują Alainowi Richardowi najpiękniejsze nagrody swoich czasów, wśród których główną nagrodę triennale w Mediolanie od 1954 r., Wystawę Światową 1958 r., kilka złotych medali SEAI i nagrodę René-Gabriel w 1964 r. Wykłada w ENSAD i doradza Ministerstwu Kultury.
Jego przyjacielska relacja z Pierrem Disderotem jest naprawdę intymna, zarówno osobiście, jak i zawodowo, i prowadzi do jednych z najlepszych francuskich opraw, także najbardziej innowacyjnych pod względem estetyki i technologii, jako pierwszego francuskiego spotu pod koniec lat pięćdziesiątych.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek