ADRIEN ROVERO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

ADRIEN ROVERO

Produkty projektanta: Adrien Rovero

Urodzony w 1981 roku w Szwajcarii, Adrien Rovero, już posiadacz CFC w zakresie projektowania wnętrz i licencjata wzornictwa przemysłowego, uzyskał tytuł magistra w dziedzinie wzornictwa przemysłowego w 2006 roku w Ecole Cantonale d'Art de Lausanne, ECAL (gdzie obecnie wykłada) i otworzył studio adrien rovero w tym samym roku.
Od tego czasu prowadzi dualną działalność badawczą i produkcję przemysłową, łącząc kontekst rynkowy i instytucjonalny.
Wystawiany w galeriach takich jak Kreo (Paryż), Libby Sellers (Londyn), Ormond Gallery (Genewa) oraz pracując dla instytucji takich jak Grand Hornu (Belgia), le 104 (Paryż), Villa Noailles (F) oraz pracując z uznaną marką, taką jak Hermès, ... Pracuje dla międzynarodowych firm projektowych, takich jak Droog Design (NL), Dim (D) i Campeggi (IT).
Jego twórczość opiera się na uważnej obserwacji elementarnych potrzeb, gdzie wszystko jest uzasadnieniem dla spekulacji, hipotez i wyobraźni. Łączy zastosowanie, zwyczajne i niezwykłe, z mocnymi detalami, przynosi nieoczekiwanie proste i trafne rozwiązania.
Wspomniany w międzynarodowej prasie Adrien Rovero otrzymał wiele nagród, w tym nagrody D&AD Nesta Product Innovation Awards za lata 2003 i 2004, nagrodę jury w Villa Noailles we Francji (2006) oraz szwajcarską nagrodę federalną w 2007 roku.

Prace zostały zgromadzone w zbiorach publicznych Musée National d'Art Moderne / Centre Georges Pompidou (Paryż), Grand Hornu (B) i Mudac (Lozanna).

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek