ADOLF LOOS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów

ADOLF LOOS

Produkty projektanta: Adolf Loos

Adolf Loos (Adolf Franz Karl Viktor Maria Loos, 10 grudnia 1870 - 23 sierpnia 1933) był austriackim i czechosłowackim architektem i wpływowym europejskim teoretykiem architektury modernistycznej. W swoim eseju Ornament i zbrodnia opowiadał się za gładkimi i przezroczystymi powierzchniami w przeciwieństwie do bogatych dekoracji Fin de siècle, a także do bardziej nowoczesnych zasad estetycznych wiedeńskiej secesji. Loos stał się pionierem nowoczesnej architektury i przyczynił się do powstania teorii i krytyki modernizmu w architekturze i designie.
Loos zmarł w wieku 62 lat 23 sierpnia 1933 w Kalksburgu pod Wiedniem.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek