ABRAHAM & ROL

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • Rok produkcji: 1965
  • Rodzaj lampy: Lampa stołowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Abraham & Rol
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • Rok produkcji: 1964
  • Rodzaj lampy: Lampa podłogowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Abraham & Rol
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

ABRAHAM & ROL

Produkty projektanta: Abraham & Rol

Dirk Jan Rol zaczynał od stażu w Holandii, swojej ojczyźnie, ale szybko wstąpił do Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych w Paryżu, której artystyczny wpływ uwiódł go. Uczęszczał na zajęcia Louisa Sognota i Paula Dupré Lafona, zanim dołączył do studia Jacquesa Dumonta. Obydwaj przeszkoleni w rygoru, pomysłowości, nowoczesności i wielkiej tradycji francuskiej sztuki dekoracyjnej, ich przyjaźń estetyczna szybko przeradza się w sielankę, biorą ślub w 1955 roku, otwierają własną agencję i biorą udział w wielu wystawach. Dostrzegają je tworzenie niektórych modeli, takich jak krzesło kominkowe wykonane ze skomplikowanego metalowego drutu i aluminium, dziś w kolekcjach centrum Georges Pompidou czy rewolucyjne fotele rattanowe. Ich bardzo nowoczesne produkcje są zawsze bardzo niezwykłe, inspirowane zarówno tradycyjnym japońskim domem, jak i współczesną amerykańską architekturą. Ta sztuka wyrafinowanej inscenizacji oraz zamiłowanie do grafiki i architektury pozwala im projektować sklepy sieciowe, takie jak Yves Rocher i Huchers Minvielle. Ich talent do wykorzystywania wszelkiego rodzaju materiałów (aluminium, rattan, metal, sklejka, szkło hartowane, pleksi) pozwala na tworzenie kultowych mebli XX wieku, takich jak leżak czy rozkładana ławka AR. Zostają też architektami i budują piękne wille otwarte na naturę, bo Rol od zawsze marzył o byciu architektem krajobrazu. Zaprojektowali niewielkie oświetlenie i żadne nie zostało opublikowane, ponieważ było prawdopodobnie zbyt drogie w tamtym czasie. Niemniej jednak istnieje miłość do drewna Rol, wyczucie przetwarzanych materiałów i poszukiwanie intymności, bardzo typowe dla ich architektury, poprzez podkreślenie świetlistej atmosfery.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek