SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Brokis Knot Zobacz większe

Lampa wisząca Brokis Knot

KOD: 250sdbrokisknot

ID: 95443

Rok produkcji2016
Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantChiaramonte Marin
ProducentBrokis
MateriałSzkło
MateriałSzkło dmuchane
Kraj pochodzeniaCzechy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Brokis Knot

Lampa wisząca LED z dmuchanego szkła

Projektant: Chiaramonte Marin
Rodzaj: Lampa wisząca
Rok produkcji: 2016

Dane techniczne

węzeł
pc1016: 500 x 490 mm
pc1017: 500 x 235 mm
pc1018: 300 x 480 mm
pc1019: 300 x 460 mm
węzeł mały
pc1034: 180 x 280 mm
pc1035: 300 x 300 mm
pc1036: 180 x 290 mm
pc1037: 300 x 145 mm

Opis

Knot to kolekcja okazałych lamp wiszących, które składają się z dwóch dramatycznie odmiennych materiałów. Projekt łączy szorstkie naturalne włókno z gładkim, przezroczystym dmuchanym szkłem, aby wywołać kontrast tak uderzający, jak dostojny. Pełne kule o różnych kształtach i rozmiarach są przebijane przez solidne sznury, które pozornie wciągają dno szkła do wewnątrz, dając zdumiewający efekt plastiku. Źródło światła LED jest umieszczone w ładnej górnej pokrywie, która, podobnie jak końcówka przewodu, jest wykonana z wyrafinowanego metalu. Kolekcja składa się z czterech lamp wiszących o różnych kształtach, dostępnych w dwóch rozmiarach. 
Dostępne wersje lamp stołowych i wiszących.

Chiaramonte Marin

Chiaramonte Marin - zdjęcie projektantaPasja do przedmiotów rozumianych jako produkty przemysłowe jest spoiwem profesjonalnej współpracy pomiędzy Alfredo Chiaramonte i Marco Marin, promującej partnerów o tej samej nazwie Designstudio.
Różne działania doświadczane przez lata (wnętrza, grafika, projektowanie przemysłowe i oświetleniowe) doprowadzony do wiedzy mieszanej, zanieczyszczonej pomysłami rozwijanymi w wielu dziedzinach.
Długoletnie doświadczenie w pracy z hutami szkła Murano pozwoliło na połączenie dwóch pozornie odmiennych branż, tworząc gamę wyrobów szklanych dmuchanych przez Nasomoretti dla Emugroup, odpowiednio wiodące firmy w branży szkła Murano i mebli ogrodowych.
Alfredo Chiaramonte urodził się w Bolonii w 1961 roku i studiował na Wydziale Architektury Wenecji. Marco Marin urodził się w Wenecji w 1964 roku i ukończył Akademię Sztuk Pięknych ze specjalizacją w zakresie wzornictwa przemysłowego.
Pracowali ze znanymi firmami, takimi jak Miniforms, Emu Group, Bonaldo, Vistosi, Nasonmoretti, Andromeda International, Hoffman Italia , Renault Italia, Moulinex, Artificia, Gemina Publishing Group.
Wykładali w Europejskim Centrum Ochrony Dziedzictwa Architektonicznego w Wenecji.
Przez lata zdobyli wiele wyróżnień, a niektóre ich prace zostały wyeksponowane w stałych kolekcjach muzeów międzynarodowych, takich jak Museo Correr w Wenecji, Beaubourg w Paryżu, Moma w San Francisco i Biennale w Wenecji, kiedy współpracowali z Yoko Ono.

Filmy

Tagi

BROKIS, Chiaramonte Marin, węzeł, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Szklane lampy wiszące, Lampy wiszące ze szkła dmuchanego; Lampy wiszące LED; Lampy wiszące Direct Light

Napisz opinię

Lampa wisząca Brokis Knot

Lampa wisząca Brokis Knot

Knot to kolekcja okazałych lamp wiszących, które składają się z dwóch dramatycznie odmiennych materiałów. Projekt łączy szorstkie naturalne włókno z gładkim, przezroczystym dmuchanym szkłem, aby wywołać kontrast tak uderzający, jak dostojny. Pełne kule o różnych kształtach i rozmiarach są przebijane przez solidne sznury, które pozornie wciągają dno szkła do wewnątrz, dając zdumiewający efekt plastiku. Źródło światła LED jest umieszczone w ładnej górnej pokrywie, która, podobnie jak końcówka przewodu, jest wykonana z wyrafinowanego metalu. Kolekcja składa się z czterech lamp wiszących o różnych kształtach, dostępnych w dwóch rozmiarach. Dostępne wersje lamp stołowych i wiszących.

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek