SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Edra Campana Zobacz większe

Lampa wisząca Edra Campana

KOD: 250sdCPN005-CPN010

ID: 94933

Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantEstudio Campana
ProducentEdra
MateriałAluminium
MateriałMetal
Kraj pochodzeniaWłochy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Edra Campana

Aluminiowa lampa wisząca

Projektant: Estudio Campana
Rodzaj: Lampa wisząca
Kod produktu: CPN005-CPN010

Opis

Niekończące się gry światła i niewiarygodnie lśniące refleksy z lampą wiszącą Campana .
Dzwon składa się z setek arkuszy aluminium, wyciętych laserowo w nieregularne kształty i przymocowanych ręcznie.
Silne światło, które pada, skoncentrowane, z góry, ale także delikatne światło, które wydostaje się z pęknięć między blachą a następną blachą.
Gniazda E27/E26.

Rzemiosło jest podstawową metodą pracy, aby zapewnić edrę jakość, najstarsza i najnowsza, i to dzięki kunsztowi przekazuje się wiedzę: praca jest wykonywana zgodnie z projektem high-tech, z myślą o dobrych umiejętnościach manualnych, które zawsze istniały w Toskanii. Wskazówki to jedyny sposób na zapewnienie najwyższej jakości. Ręce mogą wyczuwać, dostosowywać, budować, przekazywać i osiągać cele, których maszyny po prostu nie mogą. 
Niezbędna równowaga między technologią a pięknem, między rozumem a natychmiastowym zachwytem.
To jedna z wartości edry: pasja, która tworzy najwyższą jakość.
Ten, który należy do jej ziemi, Toskanii, serca Włoch, który dał światu arcydzieła renesansu.

Estudio Campana

Estudio Campana - zdjęcie projektantaZałożone w 1984 roku przez braci Fernando (1961) i Humberto (1953) Campana, studio Campana zdobyło krajowe i międzynarodowe uznanie za projekty mebli i intrygujące elementy. W 2019 roku studio obchodziło 35. rocznicę powstania, uznawanego za pioniera przełomowego designu, co doprowadziło do stworzenia przełomowego języka w swojej dziedzinie. Ich praca, silnie zakorzeniona w brazylijskiej kulturze i tradycjach, niesie ze sobą uniwersalne wartości, takie jak wolność i godność człowieka, poprzez poszukiwanie tożsamości poprzez doświadczenia życiowe. Wcielając ideę transformacji i odkrywania na nowo, ich proces twórczy podnosi szlachetność codziennych materiałów, wnosząc nie tylko kreatywność do projektu, ale także brazylijskie cechy - kolory, mieszanki, twórczy chaos - triumf prostych rozwiązań, w artystycznym i poetycko.
Z siedzibą w Sao Paulo, studio Campana nieustannie bada nowe możliwości w zakresie projektowania: od produkcji mebli po architekturę, architekturę krajobrazu, modę, scenografię i wiele innych.
Tworzy mosty i dialogi, w których następuje wymiana informacji to także źródło inspiracji. Współpracując z różnymi markami i branżami oraz współpracując ze społecznościami i artystami na całym świecie, utrzymuje świeży repertuar Campany.
„Project 66” był ich pierwszym międzynarodowym pokazem z udziałem Ingo Maurera, którego kuratorem była Paola Antonelli, w MoMa w Nowym Jorku , w 1998 roku. Ideą wystawy było połączenie dwóch projektantów o bardzo odmiennych pochodzeniu, których łączyła ta sama poetyka. Krzesłem „Vermelha”, również w 1998 roku, przypieczętowali swoje pierwsze partnerstwo z firmą Edra we Włoszech. Od tego czasu każdego roku nowe produkty i koncepty są wprowadzane na rynek we współpracy z międzynarodowymi markami, takimi jak Alessi, Artemide, Baccarat, Bernardaud, Bisazza, Edra, Fendi, Ghidini 1961, H. Stern, Lasvit, Lacoste, Louis Vuitton, Melissa, Venini , Vibram.
W 2002 roku Campana zaczęła tworzyć własną linię limitowanych edycji i unikalnych elementów, ręcznie robionych w studio w Sao Paulo. Te specjalne edycje reprezentowane są przez międzynarodowe galerie, m.in. Friedman Benda w Nowym Jorku, Carpenters Workshop Gallery w Londynie i San Francisco, Galleria Giustini/Stagetti w Rzymie oraz Firma Casa w Sao Paulo.
Projektowanie wnętrz, architektura i architektura krajobrazu stały się coraz ważniejsza część portfolio Estudio Campana. Café Campana w Musée d'Orsay (Paryż), Kawiarnia w Operze w Sao Paulo, New Hotel (Ateny), lobby, sklep z projektami i audytorium w Lobby Muzeum Stedelijk ('s-Hertogenbosch), Iniala Beach House (Phuket), i sklep Ezop (Sao Paulo); Sklep Sarah Chofakian (Sao Paulo), sklep Camper firmy Campana: Berlin, Barcelona, ​​Londyn, Florencja, Saragossa, Nowy Jork, Sao Paulo; Scenografia na letnią edycję Sao Paulo Fashion Week (2013), to jedne z nielicznych ich zleceń wnętrzarskich i architektonicznych.
Głównym punktem ich projektów małej architektury są ogrody agencji reklamowej J. Walter Thompson oraz Salon Firmowy Casa Casa. i fasada Galerii w Sao Paulo; oraz Katedra Bambusowa w hotelu Fazenda Catucaba w Sao Luiz do Paraitinga. Wśród rzeźb miejskich i przełomowych projektów można wymienić instalację The John Madejski Garden w Victoria & Albert Museum w Londynie (2007), „La Gloriette” dla Veuve Clicquot na targach meblarskich w Mediolanie (2010), instalację „Brachina” w Pekinie Design Week (2012), rzeźba miejska w budynku Habitarte w Sao Paulo oraz instalacja „Sleeping Piles” w FuoriSalone (2019).
W dziedzinie mody Campana podpisała kolekcję dla brazylijskich jubilerów H. Sterna (2001) . Od piętnastu lat współpracują z Melissą przy tworzeniu obuwia i akcesoriów. W latach 2009 i 2012 na nowo zinterpretowali tradycyjną koszulkę polo LACOSTE w ekskluzywnych edycjach.
Stworzyli również szafkę podróżną „Maracatu”, fotel bujany „Cocoon”, sofę „Bomboca” i krzesło „Bulbo” dla Louis Vuitton Cykl „Objets Nomades” od 2012 roku, z corocznie wprowadzanymi nowymi utworami.
Współpraca artystyczna obejmuje tworzenie kostiumów do baletu „Wirtualnie tam” prowadzonego przez Performa Visionaries w Mana Contemporary w New Jersey (2016), scenografii i kostiumów za spektakl „Metamorfoza” Marseille National Ballet (2007) oraz scenografię do musicalu „Piotruś i Wilk”, prezentowanego w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku (2008). ' i 'trywialne' były podstawą kilku wystaw. Humberto i Fernando byli kuratorami wystawy „Jardim de Infância” (Przedszkole) w Museu de Arte Moderna de Sao Paulo (2009) oraz „Campana Brothers Select: prace ze stałej kolekcji” w Cooper-Hewitt Museum w Nowym Jorku ( 2008).
Utwory Campana są częścią stałych kolekcji renomowanych instytucji kulturalnych, takich jak Centre Pompidou i Musée Des Arts Décoratifs, Paryż, MoMa, Nowy Jork, Museum of Modern Art of Sao Paulo i Vitra Design Museum, Weil am Rhein.
Bracia Campana są obecnie wymieniani jako jedni z najlepszych światowych architektów-ikony na targach Interni (2018). W 2015 i 2014 roku Wallpaper zaliczył ich odpowiednio do 100 najważniejszych i 200 największych profesjonalistów od projektowania. W 2013 roku zostali wymienieni przez magazyn Forbes wśród 100 najbardziej wpływowych osobistości brazylijskich.
W 2012 roku Fernando i Humberto Campana zostali wybrani do nagrody Komitetu Colberta w Paryżu; uhonorowany przez Design Week w Pekinie; otrzymał Order Zasługi Kulturalnej w Brazylii, został odznaczony Orderem Sztuki i Literatury przez francuskie Ministerstwo Kultury oraz wybrany Projektantami Roku przez Maison & Objet de Paris. W 2008 roku otrzymali nagrodę Design/Miami Designer of the Year.

Filmy

Tagi

edra, Studio Campana, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Aluminiowe lampy wiszące, Metalowe lampy wiszące, Lampy wiszące Direct Light

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

Napisz opinię

Lampa wisząca Edra Campana

Lampa wisząca Edra Campana

Niekończące się gry światła i niewiarygodnie lśniące refleksy z wiszącą lampą Campana . Dzwonek składa się z setek arkuszy aluminium, wyciętych laserowo w nieregularne kształty i przymocowanych ręcznie. Mocne światło, które pada, skoncentrowane, z góry, ale także delikatne światło, które wydostaje się przez szczeliny między blachą a następną. Gniazda E27/E26. Rzemiosło to podstawowa metoda pracy zapewniająca jakość edry, najstarsza i najnowsza, a wiedza jest przekazywana dzięki kunsztowi: praca jest wykonywana zgodnie z projektem high-tech, jednocześnie myśląc o dobrych umiejętnościach manualnych, które zawsze istniały w Toskanii. Wskazówki to jedyny sposób na zapewnienie najwyższej jakości. Ręce mogą wyczuwać, dostosowywać się, budować, przekazywać i osiągać cele, których maszyny po prostu nie mogą. Niezbędna równowaga między technologią a pięknem, między rozumem a natychmiastowym zachwytem. To jedna z wartości edry: pasja, która tworzy najwyższa jakość. Ten, który należy do swojej ziemi, Toskanii, serca Włoch, tej, która dała światu arcydzieła renesansu.

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek