SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Fotel Minotti Fynn Saddle Hide Zobacz większe

Fotel Minotti Fynn Saddle Hide

KOD: 250sdminottifynnsaddlehide

ID: 137101

Rok produkcji2020
Rodzaj meblaFotel
ProjektantGamFratesi
ProducentMinotti

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Minotti Fynn Saddle Hide

Fotel z garbowanej skóry z podłokietnikami

Rodzaj: Fotel
Projektant: GamFratesi
Rok produkcji: 2020

Opis

Fotel z podłokietnikami tapicerowany skórą lub tkaniną.

W Fynn skandynawskie walory spotykają się z włoską tradycją, projektem powstałym z połączenia szlachetnej stolarki w drewnianych elementach i wyszukanej tapicerki z tkaniną lub skórą siodła. 
Identyfikacyjnym elementem foteli Fynn jest podłokietnik, wydłużony i lekko zakrzywiony, zaokrąglony i gładki w dotyku, w 100% ręcznie robiony. Jego precyzyjna, dobrze zdefiniowana linia identyfikuje całą rodzinę siedzeń, w dwóch wersjach Fynn i Fynn Saddle-Hide. Pokryta ekskluzywnymi tkaninami i skórami siodłowymi z kolekcji, w pełni wyraża wysoki poziom eleganckiego procesu krawieckiego, który zawsze był znakiem rozpoznawczym Minotti. 
Rodzina obejmuje fotele, foteliki do salonu i jadalni, ławki, pufy i stoliki kawowe.
Fotel i małe foteliki Fynn charakteryzują się ultralekką estetyką z minimalną ramą z drewna jesionowego z wykończeniem w kolorze lukrecji . Zawiera wyściełaną poduszkę siedziska i oparcia, zaprojektowaną jako jeden element. Nieformalny rygor, z jakim Fynn przyjmuje tapicerowany element, projektuje wygodne siedzisko, które prawie kołysze ciało, otulając je ciepłem drewnianej konstrukcji.
W wersji Fynn Saddle-Hide, pojedynczy element ze skóry siodła zawiera oba elementy. siedzisko i oparcie. Fotel i fotelik wypoczynkowy mają oddzielną wyściełaną amortyzację, która jest opcjonalna w małym foteliku do jadalni. 
Pokrycie ze skóry siodłowej jest dostępne w szerokiej palecie kolorów, od burgunda po jesion, gołębi szary, szałwię, błoto, mokę, czerń, bułgarską czerwień, zieleń mchu, zieleń, cynę, korten, biel i szarość.
Fynn zaprojektowany do jadalni obejmuje wersję z w pełni wyściełaną skorupą i, alternatywnie, wersję Saddle-Hide z poduszkami lub bez.
Rodzinę siedzeń Fynn uzupełnia podnóżek i kilka różnych ławek rozmiary, wszystkie z poduszką, z wyjątkiem ławek w wersji Saddle-Hide, które mają strukturę z lekko wklęsłym blatem, w połączeniu z pokryciem ze skóry siodłowej, która otula ją jak wykwintna skóra. 
Stoliki kawowe mają również tę samą linię, co drewniany podłokietnik, który tworzy delikatną krzywiznę występującą również w częściach konstrukcyjnych i bocznych. Centralną część stolika kawowego podkreśla obecność blatu z marmuru Calacatta, tworzącego wyrafinowane połączenie materiałów.

GamFratesi

GamFratesi - zdjęcie projektantaStudio Gamfratesi zostało założone w 2006 roku przez duńskiego architekta Stine Gam i włoskiego architekta Enrico Fratesi. studio ma swoją siedzibę w Kopenhadze.
Projekt GamFratesi czerpie twórczą siłę z połączenia tradycji i odnowy oraz eksperymentalnego podejścia do wybranych materiałów i technik. Ze swoim podwójnym, tradycyjnym pochodzeniem, Stine Gam i Enrico Fratesi czerpią z klasycznej duńskiej tradycji meblarskiej i rzemieślniczej, a także z klasycznego włoskiego podejścia intelektualnego i konceptualnego. Zrozumienie tradycji i aktywne odniesienie się do niej w warsztacie umożliwia jej rozwijanie. Z tego międzykulturowego podłoża tworzą meble, które z szacunkiem odzwierciedlają tradycję, a jednocześnie zawierają unikalne historie, symbole i skojarzenia, często wyrażane w minimalistycznym idiomie. GamFratesi dąży do stworzenia mebli, które ilustrują proces i techniki, które go stworzyły, i które odzwierciedlają wytrwałe eksplorowanie zróżnicowanej strefy granicznej między harmonią a dysharmonią.
GamFratesi otrzymał długą listę nagród za swoją pracę, takich jak: „Planken Ud Prisen” / „Walk the Plank Award”, „Best Upcomming Designer in Denmark” Bolig Magazine 2008, III nagroda w konkursie „Vico Magistretti” De Padova 2007, II nagroda w konkursie Erik Jorgensen 2007, itd. Wyselekcjonowani i uczestniczący w licznych wystawach na całym świecie; Mediolan, Sztokholm, Kopenhaga, Kolonia, Nowy Jork, Szanghaj, Londyn Berlin itd.

Filmy

Tagi

Minotti, GamFratesi, Fynn, Sofy i fotele, Fotele, Fotel, Fotele w stylu współczesnym, Fotele skórzane, Fotele z tkaniny, Fotele z garbowanej skóry, Fotele drewniane, Fotele jesionowe, Fotele z podłokietnikami

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek