SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Fotel Minotti Angie Zobacz większe

Fotel Minotti Angie

KOD: 250sdminottiangie

ID: 137066

Rok produkcji2019
Rodzaj meblaFotel
ProjektantGamFratesi
ProducentMinotti

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Minotti Angie

Tkaninowy fotel z podłokietnikami

Rodzaj: Fotel
Projektant: GamFratesi
Rok produkcji: 2019

Dane techniczne

Konstrukcja: metalowa, pokryta elastyczną, ognioodporną pianką poliuretanową z dodatkowym miękkim wkładem, pokryta oddychającą tapicerką z włókna ognioodpornego typu heatbonded.< br />Metalowe siedzisko pokryte ognioodporną pianką poliuretanową z zawieszeniem w postaci elastycznej taśmy o wysokiej zawartości kauczuku, pokryte oddychającą tapicerką z włókna ognioodpornego typu heatbonded.Nogi: odlew aluminiowy lakierowany na kolor Pewter z polerowanym wykończeniem zapobiegającym pozostawianiu odcisków palców.Wersja ze skórą siodłową: zewnętrzna powłoka wykonana jest z Baydur® tapicerowanego skórą siodłową, dostępną w kolorach Bordeaux, Ash, Dove Grey, Sage, Mud, Moka, Black i Bulgary.Wersja ze skórzaną skorupą: zewnętrzna skorupa wykonana jest z ekspandowanego tworzywa Baydur® obitego skórą Aspen lub Nabuk.< br />Pokrowce w wersji skorupowej: poduszka siedziska i wewnętrzna tapicerka skorupy mogą być wykonane tylko z tkaniny i są całkowicie zdejmowane.< br />POKROWIEC ANGIELSKI< br />Pokrowce Angie: tapicerka całkowicie zdejmowana.

Opis

Angie – element ze skóry siodła projektuje skrzydło, które obejmuje fotel, podtrzymując ramę jak rzeźbiony gorset, charakteryzujący się wewnątrz zachęcającą miękkością siedziska i oparcia. Za pozorną prostotą projektu kryje się zaawansowany proces technologiczny wykorzystany do wykonania zarówno wyściółki o różnej fakturze pianki, jak i gorsetu ze skóry podsiodłowej, wykonanej przy użyciu dwóch różnych form Baydur®, które idealnie dopasowują się do zakrzywionej linii fotela i są dostępne w Bordeaux , kolory Jesion, Dove Grey, Sage, Mud, Moka i Black.
Studio GamFratesi, sygnując projekt, pracowało nad ideą kontrastu, podkreślając go i przeciwstawiając sztywną ramę elementu siodła z miękkością tapicerowana część, którą można zobaczyć również z tyłu, tworzy scenę dla ciekawych kombinacji kolorystycznych skóry siodła i tkaniny.
Nogi są wykonane z odlewanego ciśnieniowo aluminium w kolorze Pewter, a unikalna rama w kształcie łuku łączy łapy z tyłu, podkreślające krzywiznę siodła. 
Rodzina produktów obejmuje fotel, któremu towarzyszy podnóżek oraz krzesło do jadalni, oba o tych samych cechach, ale w różnych rozmiarach. 
Obecność skóry siodłowej jest nie tylko wyróżnikiem debiutu studia GamFratesi w kreatywnym zespole Minotti, ale także tchnie nową energię w dzieło o klasycznych formach, oferując paletę różnych odcieni.

GamFratesi

GamFratesi - zdjęcie projektantaStudio Gamfratesi zostało założone w 2006 roku przez duńskiego architekta Stine Gam i włoskiego architekta Enrico Fratesi. studio ma swoją siedzibę w Kopenhadze.
Projekt GamFratesi czerpie twórczą siłę z połączenia tradycji i odnowy oraz eksperymentalnego podejścia do wybranych materiałów i technik. Ze swoim podwójnym, tradycyjnym pochodzeniem, Stine Gam i Enrico Fratesi czerpią z klasycznej duńskiej tradycji meblarskiej i rzemieślniczej, a także z klasycznego włoskiego podejścia intelektualnego i konceptualnego. Zrozumienie tradycji i aktywne odniesienie się do niej w warsztacie umożliwia jej rozwijanie. Z tego międzykulturowego podłoża tworzą meble, które z szacunkiem odzwierciedlają tradycję, a jednocześnie zawierają unikalne historie, symbole i skojarzenia, często wyrażane w minimalistycznym idiomie. GamFratesi dąży do stworzenia mebli, które ilustrują proces i techniki, które go stworzyły, i które odzwierciedlają wytrwałe eksplorowanie zróżnicowanej strefy granicznej między harmonią a dysharmonią.
GamFratesi otrzymał długą listę nagród za swoją pracę, takich jak: „Planken Ud Prisen” / „Walk the Plank Award”, „Best Upcomming Designer in Denmark” Bolig Magazine 2008, III nagroda w konkursie „Vico Magistretti” De Padova 2007, II nagroda w konkursie Erik Jorgensen 2007, itd. Wyselekcjonowani i uczestniczący w licznych wystawach na całym świecie; Mediolan, Sztokholm, Kopenhaga, Kolonia, Nowy Jork, Szanghaj, Londyn Berlin itd.

Filmy

Tagi

Minotti, GamFratesi, Angie, Sofy i fotele, Łatwe krzesła, Łatwe krzesła, Łatwe krzesła w stylu współczesnym, Skórzane fotele, Fotele z tkaniny, Fotele z garbowanej skóry, Fotele tapicerowane, Łatwe krzesła z podłokietnikami

Napisz opinię

Fotel Minotti Angie

Fotel Minotti Angie

Angie – element ze skóry siodła projektuje skrzydło, które obejmuje fotel, podtrzymując ramę jak rzeźbiony gorset, charakteryzujący się wewnątrz zachęcającą miękkością siedziska i oparcia. Za pozorną prostotą projektu kryje się zaawansowany proces technologiczny wykorzystany do wykonania zarówno wyściółki o różnej fakturze pianki, jak i gorsetu ze skóry podsiodłowej, wykonanej przy użyciu dwó...

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek