DE CASTELLI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 29 z 29 elementów
Pokazuje 1 - 29 z 29 elementów

DE CASTELLI

Producent: De Castelli

Metal staje się meblami, by odkrywać nowe terytoria projektowe. De Castelli uczynił z metalu swój język i z biegiem czasu zdołał zbudować szeroką gamę akcesoriów meblowych, punktów oświetleniowych, ale przede wszystkim metalowych osłon. Kreacje, które na pierwszy rzut oka mogą nie być ze sobą powiązane, a które zamiast tego łączy obecność metalu, szlachetnego i eleganckiego materiału, który przybiera najróżniejsze formy. O ciągłym rozwoju De Castelli świadczą liczne partnerstwa, które włoska firma nawiązała z najbardziej renomowanymi markami na arenie międzynarodowej. Była to współpraca z Maserati podczas 89. Salonu Samochodowego w Genewie, podczas którego De Castelli wyłożył wewnętrzne panele Quattroporte SQ4 Granlusso.

De Castelli: metalowe meble i akcesoriaDla De Castelli metal odgrywa podwójną rolę . Meble to przede wszystkim, ale jednocześnie interpretuje architekturę, style, nowe trendy. Daje to początek elementom wnętrz, które naprawdę mogą dodać akcent do wszelkiego rodzaju domów. Podobnie jak w przypadku szafki metalowej Marea, zaprojektowanej przez Studio Zanellato Bortotto. Poza kwadratowymi kształtami i obecnością szuflad z otworami push-pull, zaskakuje ogromną umiejętnością obróbki metalu, co daje efekt niemal malowniczy. Jeszcze bardziej oryginalny jest wpływ Midy, autorstwa Martinelli Venezia. Ta wisząca jednostka łączy mosiądz, miedź i żelazo w okrągłej konstrukcji, podczas gdy ślizgowo-mechaniczne zawiesie sprawia wrażenie, jakby znajdowało się przed ciałem niebieskim zawieszonym na ścianie. A jeśli metalowe regały, takie jak Existence Michele De Lucchi i Nippon, projektują przestrzenie poświęcone kulturze i wiedzy, to sofa Loom powraca do koncepcji mebli metalowych. Ta tkaninowa sofa, zaprojektowana przez Filippo Pisana, ma mosiężną ramę i kontrastuje twardość metalu z miękkością tapicerki.
Katalog firmy zawiera również wyrafinowane rozwiązania zewnętrzne. Punktem wyjścia jest zawsze metal: stąd nowe alternatywy, takie jak Chata nr 1 autorstwa Filippo Pisana. Jest to oryginalna reinterpretacja klasycznej szopy ogrodowej z zewnętrznym profilem ze stali Corten i automatycznym oświetleniem wewnętrznym.

Mozaiki, panele akustyczne i trójwymiarowe powłoki: projekt De CastelliCiągłe badanie różnych wymiarów Design sprawia, że ​​De Castelli odrzuca metal również jako mozaikę lub tkaninę, ale to w trójwymiarowych powłokach projekt De Castelli osiąga swój szczyt. Vertical Green to trójwymiarowa powłoka miedziana, która przywołuje na myśl „pionowy ogród” dzięki modułowemu rozmieszczeniu elementów w kształcie liścia amerykańskiego winorośli. Ta kreacja z kolekcji DeSign śledzi bezprecedensowe naturalne scenariusze i wykorzystuje techniki utleniania i szczotkowania, aby osiągnąć naprawdę wyjątkowy urok.
Oprócz paneli dekoracyjnych do ścian, panel De Code to nie tylko powłoka dekoracyjna, ale także akustyczna: rozwiązanie technologiczne o wysokich walorach estetycznych, które dzięki perforowanym metalom i częściom wewnętrznym wykonanym z naturalnych konopi zapewnia wysoki poziom izolacji akustycznej.
Dlatego De Castelli umieszcza metal w centrum swojego projektu, a także wykorzystuje to dla przedmiotów takich jak lustra, wazony, a nawet przedmioty dla zwierząt. W kreacjach De Castelli znajdują się również artykuły z dziedziny oświetlenia: Aare to kinkiet, zaprojektowany przez Alexandra Purcella Rodriguesa, który wykorzystuje metal, aby przywołać naturalistyczne sugestie wąwozu Aare w Szwajcarii, a lampa podłogowa Ribot, autorstwa Alessandro Masona, wygląda jak rzeźba, w której światło odbija się od konstrukcji z mosiądzu i żelaza, tworząc sugestywny efekt wody.

Historia De Castelli: od jej powstania do epoki hard couture Założono firmę De Castelli w 2003 roku, ale opiera się na doświadczeniach czterech pokoleń mistrzów w obróbce żelaza. Bazując na zdobytym przez lata know-how, firma staje w obliczu nadejścia nowego tysiąclecia, wskazując rynkowi nowy pomysł na obróbkę metali, ściślej powiązaną z projektowaniem i produkcją na zamówienie. To prowadzi nas do wprowadzenia koncepcji „hard couture”, lingwistycznej sztuczki, która podkreśla centralną rolę metalu, który staje się punktem zwrotnym procesów produkcyjnych nie tylko przemysłowych, ale także związanych z kreatywnością i wiedzą rzemieślniczą. Ta mieszanka pozwala marce na tworzenie produktów w seriach, ale jednocześnie niepowtarzalnych, ponieważ jest wynikiem podróży kulturowej, która za każdym razem jest odnawiana w wyjątkowy sposób. W ten sposób De Castelli wykracza poza klasyczną koncepcję metalu, rozumianego jedynie jako „zimny” materiał i spychanego na margines designu.


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek