ALCAROL

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 68 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 68 elementów

ALCAROL

Producent: Alcarol

alcarol to młoda włoska firma, założona przez duet projektowy Andreę Forti i Eleonorę Dal Farra,
niektóre z jej najsłynniejszych produktów zostały zaprezentowane w 2013 roku podczas London Design Festival, Salone del Mobile oraz z różnymi wystawami w najbardziej wpływowe galerie na całym świecie. Po udanym starcie i dużym zainteresowaniu zarówno ze strony kupujących, jak i prasy, alcarol kontynuuje poszerzanie swoich projektów i asortymentów, a obecnie posiada szeroką gamę wysokiej klasy produktów designerskich oraz ponad 20 ekskluzywnych sprzedawców detalicznych na całym świecie. Co więcej, jej zaplecze architektoniczne stworzyło bezproblemową relację z projektantami wnętrz i architektami.

alcarol lubi tworzyć przestrzenie, ściśle i regularnie współpracując przy szerokiej gamie projektów i może łatwo dostosowywać projekty lub tworzyć elementy na zamówienie i instalacje dopasowane do każdego projektu. Po dziesięciu latach eksperymentów alcarol jest teraz w stanie wyprodukować każdy rodzaj objętości kompozytowej o najwyższej jakości i trwałości.

alcarol - filozofia marki

alcarol prowadzi badania i koncentruje się na historię i nieodłączne cechy środowiska i substancji fizycznych, łącząc przekazane doświadczenie w przetwarzaniu surowców z awangardowymi i innowacyjnymi technikami.

Wszystkie ślady środowiskowe na materiałach są dokładnie badane, aby odkryć specyficzny Geniusz Loci. W mitologii klasycznej łaciński termin Genius Loci odnosi się do ducha opiekuńczego przywiązanego do miejsca, opiekuna, który czuwa nad jego częścią świata i nadaje mu szczególny charakter. We współczesnym kontekście, alcarol stara się zidentyfikować ducha i istotę miejsca, aby uzyskać ponadprzeciętne zrozumienie.

alcarol znajduje się w połowie drogi między Laguną Wenecką a pobliskimi górami Dolomitów, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kawałki mają na celu uchwycenie wyjątkowej atmosfery tych niezwykłych krain, często poprzez zamrożenie czasu pod koniec cyklu życia materiału, co daje mu nowe życie. Zgodnie z tym cyklem, alcarol wykorzystuje procesy eksperymentalne z użyciem niewidzialnych lub przezroczystych substancji, aby zachować naturalne materiały dokładnie tak, jak wyglądają w ich pierwotnym środowisku, i czyniąc je funkcjonalnymi jako unikalne elementy projektu.

Następne podzielenie na części substancje fizyczne pozwalają docenić ich intymną i głęboką naturę, wprowadzając podstawową ideę przekroju środowiskowego. Plany przekroju poprzez dotyk, wzrok i węch różnych materiałów – pozwalają nam przekroczyć zwyczajne postrzeganie miejsca.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek